Trhy se rozběhnou do nové sezóny ve středu 14. února a poběží od počátku v plném termínovém formátu, tedy od středy do pátku od 8.00 do 18.00 hodin, v sobotu pak od 8.00 do 14.00 hodin.
Radnice přitom oznámila, že chce po loňské pilotní sezóně i nadále provozovat trhy na Jiřáku vlastními silami a nebude obecní tržiště pronajímat privátnímu provozovateli, jak tomu bylo od roku 2010 do předloňského roku.
Tehdy se o oblíbené tržiště rozhořel ostrý konkurenční boj poté, co dlouholetému provozovateli tržiště, spolku Archetyp, skončila smlouva s radnicí a výběrové řízení vyhrála jiná firma. Opozice, která podporovala tehdejšího provozovatele, však soutěž označila za nezákonnou a netransparentní. Po vleklých sporech se pak radnice rozhodla trhy organizovat sama bez komerčního zprostředkovatele. I toto rozhodnutí tehdy vzbudilo kritiku z opozičních radnic, především od zástupců Strany zelených. Jejich výhrady, že trhy pod taktovkou žižkovské radnice ztratí na atraktivitě a především kvalitě se však v průběhu loňského roku nepotvrdily, jak částečně připustil i opoziční lídr Ondřej Rut v tisku.
"Trhy fungují na první pohled velmi podobně, jsou bohaté a atraktivní. Pomalu ale přestávají být farmářské, nedozvíte se jako dříve, od koho nakupujete, a ovoce nebo zeleninu tak mohou nabízet překupníci. Původní smysl a poslání farmářských trhů se tak vytrácí.," sdělil Rut.
Městská část v uplynulých měsících do trhů investovala. "Co se týče investic z minulého roku, hovoříme o řádu statisíců," uvedl místostarosta pro kulturu Alexander Bellu (ODS) s tím, že se investice týkaly zejména oprav, revitalizace tržiště, marketingu a vytvoření nové identity trhů. Podle místostarosty trhy skončily mírným ziskem. "Zájem o účast na trzích na Jiřáku je stále velký. Trhovci se obměňují jak v návaznosti na sezonní nabídku, tak i dle aktuálních trendů," dodal. Trhy se podle místostarosty těší stále velké oblibě. V nadcházející sezoně Praha 3 plánuje uspořádat více tematických akcí a pravidelné dílny pro děti.