Většina lidí dnes zná obří stavbu s věží, která je jednou z dominant Prahy 3, jako „Telekom.“ Její původní název zněl prozaicky Ústřední telekomunikační budova a její výstavba na svou dobu představovala naprosto ojedinělý stavebně-architektonický počin.
Na pozemku u křižovatky Olšanské a Jana Želivského rostla osm let od roku 1972, kdy dělníci začali hloubit její základy. Ukázku a pýchu normalizační architektury slavnostně otevřel přestřihnutím pásky v lednu 1980 komunistický premiér Lubomír Štrougal. Od té doby se stala její charakteristická radio-releová věž, vypínající se do výšky pětaosmdesát metrů, dominantou oblasti a orientačním bodem pražského panorama.
Osmnáct pater bylo po zprovoznění na tu dobu a komunistické reálie naplněno špičkovou technikou. „Útébéčko“ (jak se stavbě podle její zkratky říkalo) bylo ve všech ohledech vlajkovou lodí normalizačního režimu, stavbou dekády, a tomu odpovídaly také investice. Stavba vyšla na tu dobu na neuvěřitelné dvě miliardy korun, což byla v reáliích stále více klopýtající socialistické ekonomiky mamutí investiční akce.
Do nové budovy se nastěhovaly stovky spojovatelek, které zajišťovaly telekomunikační provoz a také stovky techniků. Kabeláž byla budována tak, že poskytuje služby i v dnešních reáliích překotného vývoje informačních technologií a dodnes po ní k zákazníkům „proudí“ vysokorychlostní internet. Telekomunikační chlouba nahradila dosluhující telekomunikační budovu na pomezí Žižkova a Vinohrad ve Fibichově ulici. S ní je ostatně propojena více než tři kilometry dlouhou podzemní chodbou.
V podzemí se nachází protiatomový kryt, který je propojen s podzemím pod vrchem sv. Kříže.
Ještě před slavnostním otevřením zkomplikoval stavbu požár, který nedokončenou budovu zachvátil v roce 1978 a oddálil tak její uvedení do provozu.
Od výstavby až dodnes ÚTB stále slouží jako technické zázemí pro telekomunikace. Dnes je sídlem společnosti CETIN, kterou ovládá miliardář Petr Kellner. Jeho společnost vlastní a provozuje největší telekomunikační síť, a to jak po drátech, tak i mobilní, která pokrývá celé území České republiky. Kellnerův CETIN byl ostatně až do nedávna také vlastníkem obří stavby. V roce 2017 ji však Kellner prodal dalšímu českému miliardáři, realitnímu magnátovi Dušanu Kunovskému, jehož společnost Central Group se v posledních letech stala dominantním realitním hráčem v lokalitě mezi Olšanským náměstím a nákladovým nádražím.
CETIN v budově stále sídlí, ale telekomunikační provoz v Útébéčku se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Provoz čtyřicet let staré stavby je neekonomický a díky hojnému využití azbestu je konverze objektu prakticky nemožná.