Dvakrát odmítnutý projekt z roku 2000 s drobnými kosmetickými změnami vzbudil v Praze 3 odpor již v roce 2013, kdy jej prosazovala stranická kolegyně starosty Ptáčka a jeho předchůdkyně ve funkci Vladislava Hujová (oba TOP 09). Proti se však tehdy postavila opozice i místní obyvatelé. Vadila jim především podoba projektu, v němž má zeleň před ikonickým kostelem architekta Josipha Plečnika nahradit dlažba, kvůli níž se plánu začalo hanlivě přezdívat „buzerplac starostky Hujové.
Druhým problémem byla cena. Projekt vznikl už v roce 2000 v gesci tehdejšího místostarosty Tomáše Mikesky (tehdy ODS, donedávna byl ale také místostarostou za STAN v Ptáčkově vedení radnice). Občanští demokraté jej tehdy shodili ze stolu a „z šuplíku“ jej po 13 letech vytáhla právě Hujová. Zatímco podle původních rozpočtů měla rekonstrukce vyjít na 40 milionů korun, Hujová ve svém prvním volebním období už počítala s tím, že za ní utratí rovnou 100 milionů korun. Tehdejší místostarosta Hujové Ondřej Rut (Zelení) se snažil veřejnost přesvědčit, že informace o navýšení projektu jsou fámy, nakonec se však ukázalo, že nemluví pravdu.
Hujovou tehdy s plánem na rekonstrukci vypískali místní obyvatelé na veřejném setkání, když jim začala vyhrožovat, že pokud plán nepřijmou, radnice omezí investice do této části Prahy 3. Přesto se jeho podpory nevzdala a v tichosti jej připravovala i ve svém druhém období na žižkovské radnici. Podruhé realizaci zastavilo až zastupitelstvo, které ukončilo svým usnesením v roce 2018 stavební řízení a následně starostku i odvolalo.
Když se po volbách do čela Prahy 3 dostal stranický kolega Hujové Jiří Ptáček společně se starými aktéry tohoto příběhu (Mikeska, Rut), rozběhla se „Akce buzerplac“ znovu. Kontroverzní plán doznal několika kosmetických změn, jeho financování převzalo hlavní město, které společně s politiky na žižkovské radnici plánuje prosadit stavbu ještě před komunálními volbami, jež proběhnou na podzim příštího roku. Aktuálně starosta Ptáček za Prahu 3 podepsal s náměstkem primátora Petrem Hlubočkem memorandum, ve kterém se píše: „Obě strany předpokládají, že revitalizace bude zahájena v roce 2022 po získání pravomocného stavebního povolení. Strany se zavazují, že pro zdárný průběh realizace akce vynaloží maximální úsilí.“
Předpokládaná cena se proti původním předpokladům vyšplhá na těžko zdůvodnitelnou částku, atakující 320 milionů korun s DPH. Za dvacet let kličkování při protlačnování celého projektu tak politici cenu zosminásobili. „Dá se však předpokládat její navýšení,“ uvedla k tomu Česká televize s odkazem na zdroje z magistrátu. Podle ČT radnice i magistrát počítá s tím, že by práce měly začít v srpnu 2022 – tedy pár měsíců před komunálními volbami.