V radě městské části Praha 3 působila pirátská zastupitelka jako neuvolněná radní, to znamená, že nebyla členkou vedení žižkovské radnice na plný úvazek. V kompetenci ostatně měla poměrně nezvyklou oblast – zahraniční vztahy, které dříve nebyly v komunální politice na Žižkově samostatným resortem, ale okrajovou kompetencí, spadající pod reprezentativní povinnosti starosty. Vedle toho Kratochvílová dále působila na své pracovní pozici jako politický konzultant na velvyslanectví Velké Británie. Její odchod z vedení radnice souvisí právě s povýšením v rámci ambasády.
„Místo politické sekce budu pracovat pro Department for International Trade (Ministerstvo mezinárodního obchodu), což znamená výrazně více cestování než dříve. Z toho důvodu bohužel musím podat svoji rezignaci z Rady Prahy 3. Už pro mě nebude možné pravidelně docházet na pondělní porady a středeční schůze rady,“ uvedla Anna Kratochvílová.
Právě rozsah práce, který Kratochvílová odváděla v radě městské části, se stal předmětem kritiky opozice i tisku. Jak například uvedl politicko-bulvární internetový server Parlamentní listy, radní za Piráty doposud chyběla na většině zasedání rady. Redakce se opřela také do „rodinného podniku,“ který si z funkcí na radnici údajně místní pirátská stranická buňka vytvořila. Anna Kratochvílová je totiž životní partnerkou místostarosty Štěpána Štrábla (Piráti). „Sám Štrébl v jejím jmenování nevidí střet zájmů a na dotazy zastupitelů, zdali se mezi Piráty nenajde jiný expert než jeho vlastní přítelkyně, nereaguje. Každopádně samotné angažmá Kratochvílové postupem času získává hořký nádech. Od svého jmenování se totiž neúčastnila 60 procent jednání rady městské části, přičemž mzdu za výkon funkce pobírá dál,“ napsaly před nedávnem Parlamentní listy.
Anna Kratochvílová vystudovala University of London a Oxfordu ve Velké Británii. V Pirátech se angažuje od března 2017.