Štrébl odmítl také podezření ze střetu zájmů. „Já jsem lokálním politikem. Můj vliv je patrný na 6 km čtverečních širšího centra Prahy, tedy na naší městské části, dál nesahá. Preventivně se vyhýbám i Praze a subjektům jinde v republice, kde sedí nějaký Pirát,“ prohlásil na stranickém webu místostarosta, který byl manažerem celostátní kampaně Pirátů do sněmovny v roce 2017.
Jedním z prvních obchodů s veřejným sektorem, za který jeho firmě přitekly loni na účty peníze daňových poplatníků, však byla dodávka roušek pro Městkou policii hlavního města Prahy, které velí jako pražský primátor jeho stranický kolega Zdeněk Hřib. Firma Strebl, s.r.o. inkasovala také milionové částky za dodávky Jihomoravskému kraji, kde Piráti „sedí“ v koalici, podle registru smluv dodává své zboží také Záchranné službě královohradeckého kraje, kde jsou jeho straničtí kolegové také součástí krajské „vlády.“
Nakonec však žižkovský místostarosta oznámil, že firmu prodá. Do té doby se podle něj jeho společnost se již nebude ucházet o další veřejné zakázky.
„Nechci dodávat munici našim oponentům. Vnímám, že jako pirátský politik se musím snažit kontroverzím předcházet a že v současné politické situaci jsou lidé extrémně citliví, nerozlišují zakázky z ruky kámošům a zakázky řádně vysoutěžené. Proto jsem se po konzultaci s vedením strany, mediálním odborem a rodinou dohodl na tomto relativně radikálním postupu,“ prohlašuje Štrébl.
Veřejné zakázky inkasují i jiní politici na Žižkově
Kauza „koronavirového podnikatele“ Štrébla však na žižkovské radnici není ojedinělým případem, kdy se místní politici věnují soukromému podnikání, ze kterého jim plynou peníze z kapes daňových poplatníků.
V roce 2019 upozornil server Hlídač státu na to, že firma NET Servis, kterou spoluvlastní starosta Jiří Ptáček (TOP 09) poskytovala institucím spadající do resortu ministerstva kultury své služby při výrobě webových stránek. Podle serveru, který se zabývá kontrolou politiků v souvislosti s veřejnými zakázkami, byly tyto kontrakty často výrazně předražené, navíc k části z nich se firma žižkovského komunálního politika dostala bez výběrového řízení, protože zakázky byly rozděleny na několik dílčích smluv.