Místostarostu Ivana Holečka vynesla do funkce místostarosty generační obměna u sociálních demokratů v Praze 3 společně s jeho kolegou na radnici Gregorem a současnou pražskou radní Irenou Ropkovou.
Vystudovaný divadelník, posléze profesí PR manažer a dabingový režisér nepůsobí nijak arogantně, spíše někdy vyplašeně. Sympatický mladý muž, který řídil neziskovku na pomoc lidem s epilepsií, působí inteligentně a fundovaně. Ale jen do chvíle, než mu položíte otázky, nad kterými by se mohl „lámat chleba.“ V tu chvíli se místostarosta Prahy 3, který má ve své kompetenci investice i městské společnosti, změní v „Pana Beznázorového.“
Žižkovské listy mu v souvislosti se skandálem v městské akciové společnosti Správa majetkového portfolia Praha 3 poslali sérii dotazů k usnesení rady městské části, ve kterém se vedení žižkovské radnice problémem zabývalo. Stejně jako dalších radních, jsme se ho zeptali, co si o celé věci myslí, co očekává? Někdo odpoví, jiný ne, někdo se vykroutí (jako místostarosta Bellu), jiný přehodí odpověď na kolegu (starostka Hujová). Ivan Holeček nad otázkami bádá několik dní a pak vám pošle zpátky text usnesení rady, na které se ho dotazujete, a jež visí na internetových stránkách městské části. CTRL+C a CTRL+V, milý pozdrav, podpis a hotovo! Sedíte a říkáte si: „Dělá si legraci?“
Nedělá. Ivan Holeček v mnoha ohledech spíše působí jako beznázorový kariérní politik - typ, který se vedle hlavních hráčů v politických stranách a na kolbištích prosazuje poslední dobou stále častěji. Když se jej před dvěma lety novináři ptali například na politický střet v místní buňce sociálních demokratů, odpověděl: „Já nejsem stranický hráč a stranickým rošádám nepřikládám důležitost.“
Po nástupu do funkce Ivan Holeček prohlásil, že politiku chápe jako službu občanům. Jako bývalý manažer public relations by měl však vědět, že nedílnou součástí této služby musí být také transparentní vysvětlování jednotlivých politických kroků, jejich souvislostí a především postojů, které k tomu či onomu rozhodnutí vedly. Zvláště v tak třaskavých kauzách, jakými je v poslední době provázena činnost obecní akciové společnosti Správa majetkového portfolia pot taktovkou kontroverzního ředitele Karla Sommera a které nota bene spadají do jeho místostarostovské gesce. Odbýt otázky novinářů v takto citlivém tématu odkazem na technokratické usnesení je v jeho případě tedy nejen politickým ale i profesním selháním.
Zatím však, nutno přiznat, ojedinělým, protože v jiných případech sociálnědemokratický místostarosta na žižkovské radnici komunikaci s veřejností zvládá lépe než většina jeho kolegů. Jeho ojedinělý lapsus tak spíše vyvolává o to větší podezření a otázky, co se to kolem kauzy SMP vlastně děje?