Majitel Viktorky na radnici vystupňoval tlak v posledních týdnech, kdy v dopise zastupitelům začal vyhrožovat, že pokud neschválí urychlený prodej stadionu, bude klub obec žalovat za údajné škody způsobené tím, že zastaralý stadion nesplňuje normy fotbalového svazu. Majitel Viktorky přitom několik týdnů před tím, odmítl společnou nabídku městské části a hlavního města na dlouhodobý pronájem areálu na dolním Žižkově spojený s příslibem investic do jeho modernizace z obecních peněz. Varianta, kdy profesionální fotbal hraje na stadionu v majetku obce, je přitom v Česku obvyklá. V Praze působí na městském stadionu například Bohemians, v Plzni tamní Vikroria, stejně jako v Olomouci či Liberci.
Nátlak majitele klubu s developerskými zájmy v dané lokalitě Žižkova minulý týden ostře odmítl místostarosta Prahy 3 za Piráty Štěpán Štrébl, podle kterého si majitel Viktorky „vzal žižkovský fotbal jako rukojmí, aby získal cenný pozemek.“ Dohodu o prodeji stadionu však ve sdělovacích prostředcích nevyloučil starosta Prahy 3 Jiří Ptáček.
„Celkem intenzivně o tom jednáme,“ řekl podle tisku ČTK.
Podle něj by však musely být podmínkou prodeje záruky, že fotbal v areálu zůstane, a také souhlas hlavního města. „S ohledem na fakt, že se jedná o lukrativní pozemky v centru Prahy, je třeba mít širokou shodu napříč politickým spektrem a rozhodně nelze takové rozhodnutí učinit v řádu měsíců,“ dodal žižkovský starosta.
Developer Martin Louda je společně s Vítězslavem Valou z „koupelnářské“ firmy SIKO spolumajitelem funkcionalistické výškové stavby z první republiky, kterou koupili v létě 2018 od odborových svazů za miliardu korun. Spolu s ní od odborářů získali do vlastnictví také park před stadionem Viktorky. Podle řady odborníků je však budoucí smysluplné využití památkově chráněné stavby, která se dnes jmenuje Radost, bez další infrastruktury problematické, protože jí například chybí dostatečná parkovací kapacita.