Louda byl výkonným manažerem projektu, jehož cílem bylo památkově chráněnou budovu na dolním Žižkově zrekonstruovat a vdechnout jí nový život. Dům koupila skupina podnikatelů v létě 2018 za miliardu korun od odborářské centrály. Součástí akvizice od odborářů byl i nedaleký park před městským stadionem na Seifertově ulici. Martin Louda, který v akvizici vlastnil zhruba 20procentní podíl, následně koupil v dražbě asi za 1,8 milionu korun fotbalový klub Viktoria Žižkov a začal tlačit na žižkovskou radnici, aby mu prodala stadion s pozemky u jeho developerského projektu. Odmítl přitom několik lukrativních nabídek města k dlouhodobému pronájmu stadionu pro jeho fotbalový klub. Vedení radnice v čele se starostou Ptáčkem následně zastupitelstvu předložilo před prázdninami dohodu s developerem, která zavazovala radnici, aby činila kroky k prodeji stadionu Loudovi. Pro ni hlasovala Ptáčkova TOP 09, STAN a Piráti, proti se však postavila opoziční Koalice pro Prahu 3 (ODS, KDU-ČSL a Svobodní), ANO a také koaliční Zelení, kteří nakonec plán, kterým by nad stadionem ztratila obec kontrolu zastavili.
Martin Louda se následně neúspěšně pokusil prosadit plán, aby radnice od něj koupila fotbalový klub za více než desetinásobek ceny, za kterou jej získal on sám, následně Viktorku prodal managementu klubu. A nyní opustil i byznys na sousedních pozemcích, jedinými vlastníky objektu se stali majitelé Sika. „Myslím, že se nám podařilo rozjet opravdu skvělý projekt, ale bohužel mám jinou představu o budoucnosti a funkčnosti tohoto domu než ostatní vlastníci,“ řekl Martin Louda serveru E15.cz.
Rodina Valových podle deníku vedením pověřila podnikatele Tomáše Kašpara, se kterým již v minulosti na realitních projektech spolupracovala. K investičnímu i názorovému rozchodu s Martinem Loudou se vlastníci budovy podrobněji vyjadřovat nechtěli.
Plánovaná rekonstrukce a částečná přestavba památkově chráněného objektu má vyjít zhruba na miliardu korun. K jejímu zahájení vlastníci potřebují svolení Národního památkového ústavu.
Dení E15 připomíná v této souvislosti, že o Martinu Loudovi donedávna veřejnost nevěděla. Upozornil na sebe právě až přede dvěma lety, kdy majetkově vstoupil do projektu Radosti a fotbalové Viktorky. Do té doby Loudu znali především lidé z realitní branže.
„Jeho jméno bylo spojeno především s miliardářem Karlem Janečkem, pro kterého řídil krizový management fondu RSJ Private Equity. Jako konzultant také Louda radí zahraničním investorům, do jakých nemovitostí v Česku vložit peníze. Tímto způsobem se postupně propracoval až do role investora a vlastníka developerské společnosti Marlo Development, která stojí za několika menšími bytovými projekty v Praze,“ dodal deník.