Projekt, který má nahradit zelené plochy na Jiřáku jednolitou dlažbou a vehementně jej prosazovala bývalá starostka Hujová, je i přes odpor veřejnosti snad nesmrtelný. Do hry jej na posledním zastupitelstvu vrátili opět ti, kteří na jeho kritice před posledními komunálními volbami paradoxně sbírali body. Návrat plánu, jak za vybetonování Jiřáku utratit více než 90 milionů korun, prosadila i přes odpor veřejnosti a opozičních zastupitelů z ODS, ANO, KDU-ČSL a Svobodných koalice starosty Jiřího Ptáčka složená z TOP 09, Pirátů, Starostů a Zelených.
Návrat kontroverzní investice je dosti překvapivý, protože až na TOP 09, která patnáct let starý projekt vytáhla ze šuplíku a prosazovala již v minulosti, byly další strany Ptáčkovy koalice doposud odpůrci betonování Jiřáku. Na loňském zastupitelstvu, které Hujové realizaci zastavilo, proti projektu hlasovali i současní Ptáčkovi místostarostové Ondřej Rut (Strana zelených) a Tomáš Mikeska (STAN). Společně s ODS tehdy prosadili, že se náměstí místo megalomanské investiční akce bude zvelebovat v postupných krocích. Rok se s rokem sešel a oba politici, kteří mezitím přesídlili z opozičních lavic do vedení radnice, pomohli starostovi Ptáčkovi zamítnutý projekt opět na zastupitelstvu uvést v život.
U místostarosty Mikesky jde dokonce o dvojitý obrat, protože byl jedním z původních iniciátorů kontroverzního plánu na změnu podoby náměstí. Mikeska totiž prosadil vypracování původního projektu ještě jako starosta v barvách ODS, byť tehdy občanští demokraté jeho realizaci zablokovali.
Koalice při znovunastolení kontroverzního projektu argumentovala anketou, kterou na náměstí realizoval magistrátní Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy. Ta údajně ukázala, že s realizací občané nemají problém. S tím však nesouhlasí opozice.
„Anketa probíhala anonymně, zúčastnily se jí údajně asi dvě stovky lidí, u nichž není ani jasné, zda jsou z Prahy 3. Rozhodně ji nelze považovat za nějaký reprezentativní vzorek,“ kontruje předseda žižkovské ODS Alexander Bellu.