„Nabídka,“ kterou vedení Prahy 3 zatím nekomentovalo, přichází poté, co zkrachoval Loudův již třetí plán na převzetí majetkové kontroly nad žižkovským stadionem. Louda svou výzvu zveřejnil na klubovém webu krátce po posledním jednání zastupitelstva, kde opozice s částí koalice zablokovala plán na majetkový převod stadionu na klub. Podle vyjádření developera radnice následně předložila upravenou verzi dohody, která „nereflektuje požadavky klubu a prakticky znemožňuje získání licence pro příští sezonu.“
Viktorka současný ročník hraje na stadionu na Proseku, obecní stadion v Seifertově ulici, nesplňuje podmínky udělení profesionální licence pro příští sezonu druhé ligy „Za žádnou cenu nechci, aby Viktorka skončila, a proto nabízím jasné řešení. Licenci získat a klub zachránit může pouze ten, kdo má vše ve svých rukou. Nechci to nechat zajít do bodu, kdy Viktorka ztratí licenci a já se budu s městskou částí soudit o způsobené škody,“ řekl Louda pro klubový web.
Faktem ovšem je, že sám majitel Viktorky během jednání s třetí městskou částí opakovaně překvapivě odmítal jiná, poměrně standardní a pro klub výhodná, řešení budoucnosti fotbalistů na Žižkově. Radnice mu nabídla hned několik variant dlouhodobého nájmu za symbolické částky spojené s obecními investicemi do modernizace stadionu a dokonce možností pronájmu obecní nemovitosti třetím stranám. situace, kdy obec vlastní stadion, kde fotbalové kluby působí v symbolickém nájmu je v českém fotbalu přitom velmi častým modelem fungování – v Praze tak působí Bohemians na Dolíčku, plzeňská Viktorka na městském stadionu ve Štruncových sadech, Baník na Bazalech v majetku města Ostravy.
Stejně tak nezbytné hostování na jiném pražském stadionu není příčinou pro ztrátu ligové licence. V exilu na Strahově strávila například Slávia Praha dlouhých osm let během rekonstrukce Edenu po roce 2000, Baník ze stejného důvodu působí aktuálně ve Vítkovicích.
Louda do českého fotbalového prostředí „nastoupil“ až před osmnácti měsíci krátce poté, co se společníky koupil za miliradu korun nemovitost v sousedtství stadionu - památkově chráněnou bývalou centrálu odborových svazů, dnes Dům Radost. S ní od odborářů získali také parcely pod parkem před obecním stadionem. Akcie Viktroie Žižkov následně získal v dražbě, kterou vyhlásil exekutor, aby uspokojil pohledávky věřitelů. Klub developer ovládl v dražbě minimálním podáním za vyvolávací cenu, která činila 1.850 tisíc korun.
„Se ztrátou licence se pojí škody v řádu 200 milionů. Automatický sestup do třetí ligy a ztráta všech sponzorů. Všichni hráči se stanou amatéry, nemají profesionální smlouvu a de facto ztrácí hodnotu. Navíc to není jen o A-týmu. Staráme se o 400 mládežníků, u kterých automaticky přijdeme o podporu ze strany Národní sportovní agentury,“ tvrdí aktuálně Louda.