V Koněvově ulici nechala radnice instalovat tabulky v minulých dnech. Píše se na ní o podílu sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva na osvobození Prahy v roce 1945, ale také o tom, jak participoval v padesátých letech na krvavém potlačení antikomunistického povstání v Maďarsku.
Podobné cedulky radnice instalovala v ulicích u příležitosti 600. výročí husitské bitvy na Vítkově. Další budou následovat. Kontroverzní Koněvova role v moderních dějinách se stala v minulých letech předmětem vášnivých debat kolem oslavných symbolů, které jej v metropoli připomínají. V Praze 6 odstranila radnice vloni v dubnu z náměstí Interbrigády v Bubenči sochu tohoto Stalinova vojevůdce. Odstranění provázely vášně, proti odstranění protestovala ruská ambasáda, KSČM a některé proruské spolky. Výzvy k přejmenování jedné z hlavních tepen Prahy 3 se objevili v minulých letech také. Podle vedení radnice by to bylo nicméně příliš komplikované, protože v ulici bydlí asi 7000 lidí.
„Proto jsme se rozhodli, že alespoň formou dodatkové cedulky co nejvýstižněji popíšeme Koněvovu roli v moderních evropských dějinách,” uvedl radní Prahy 3 pro kulturu Pavel Křeček (STAN). Podle něj chce radnice v umisťování cedulek s výkladem o historických osobnostech, po nichž jsou žižkovské a vinohradské ulice pojmenovány, pokračovat nadále. Nejvíce ulic v Praze 3 nese jména po osobnostech husitského hnutí a souvisejících náboženských reformátorech.
Maršál Ivan Stěpanovič Koněv (1897-1973) byl ruský vojevůdce a sovětský maršál. Na konci II. světové války se podílel na osvobození Prahy, části Polska, Slezska a Saska. Podílel se také v 50. letech na krvavém potlačení povstání v Maďarsku a působil v Berlíně v době výstavby Berlínské zdi.