Koněvka s Husitskou by po dokončení rekonstrukce měla radikálně změnit vzhled. Přeměna na bulvár počítá s výrazným rozšířením chodníků, jež umožní například, aby u místních restaurací v létě vznikaly zahrádky, na rozšířených prostorách pro chodce se počítá s vysázením nových stromů, umístěním laviček a dalšího mobiliáře. Změnou organizace parkování by mělo ubýt stojících vozů, s rozšířením chodníků zmizí také velká část ocelových zábradlí, která Koněvovu a Husitskou lemují.
„Projekt je zpracován tak, aby více zdůraznil zájmy lidí, kteří zde žijí, pohybují se zde, zkrátka aby vrátil do této dopravní tepny život. Mnohem více proto preferuje potřeby pěších před automobilovou dopravou,“ uvedla místostarostka Prahy 3 pro dopravu Lucie Vítkovská. Tomu odpovídají také plánovaná opatření pro bezpečnost chodců. Řada přechodů bude nově osvětlena, příspěvkem pro zlepšení životního prostředí má být nasazení elektrobusu na hojně využívanou autobusovou linku 207 ze Staroměstské na Ohradu.
Přerod Koněvky na moderní bulvár je součástí plánů hlavního města na kultivaci a oživení významných pražských tříd. Podle zpravodajského portálu iDnes v Praze 3 magistrát plánuje již v příštím roce také s komplexní obnovou Vinohradské třídy v tříkilometrovém úseku od Národního muzea po Želivského.
„Mojí ambicí je, aby se ulice tohoto typu měnily v městské bulváry, které budou příjemné i pro pěší, což logicky zlepší kvalitu života rezidentů i prostředí pro podnikání,“ sdělil náměstek primátorky Petr Dolínek pro iDnes.
Počítejte s dopravními komplikacemi
Ještě letos však v souvislosti s rekonstrukcí Koněvovy a Husitské musejí obyvatelé Prahy 3 počítat s dopravními komplikacemi.
„Aktuálně řešíme koordinaci prací, objízdné trasy a podobně,“ ujišťuje místostarostka Prahy 3 Lucie Vítkovská (ODS).
Očekává se, že celková oprava potrvá až dva roky, po celou dobu však bude ulice průjezdná alespoň v jednom pruhu, aby nenastal dopravní kolaps. Objízdné trasy povedou přes Rohanské nábřeží a po Jižní spojce.
Vizualizace změn najdete na našem Facebooku.