Žižkovská gangsterka míří do kin
Ve čtvrtek 8. července má premiéru film UBAL A ZMIZ – akční mafiánská komedie, což je světově úspěšný žánr, který v Česku zatím stál mimo zájem tvůrců. Půjde v něm o pořádný balík marihuany, velké peníze, ale i o sekání malíčků. Příběh se odehrává v průběhu jedné noci na Žižkově, kde se dá podle režiséra Adama Hobzika „ještě nadechnout a ucítit něco skutečného.“
Pirátský místostarosta Štrébl po kritice prodal firmu. Za koronavirový rok s ní zinkasoval od daňových poplatníků přes 160 milionů
Místostarosta Prahy 3 a „obchodník s COVIDem“ Štěpán Štrébl opustil byznys s dodávkami ochranných pomůcek, které dovážel převážně z Číny, pro veřejné instituce a prodal pod mediálním tlakem svou firmu. Za rok s ní na veřejných zakázkách zinkasoval přes 162 milionů korun. Části bývalých veřejných klientů převzala jiná karlovarská firma, kterou vlastní Štréblova matka Zdenka Štréblová.
Vyšší nájmy lékařů z Olšanské zaplatí občané dražšími službami a zhoršením zdravotní péče
Žižkovská radnice svojí dryáčnickou politikou asi vyžene část lékařů z jejich ordinací na Olšanské. Zatímco jiné obce bojují o to, aby na svém území měly dostupnou kvalitní péči pro obyvatele, lákají různé specialisty, kterých je v medicíně obecně nedostatek, Starosta Jiří Ptáček (TOP09) a další radní si asi řekli, že medicína je obecně dobrý byznys a tak je „podojí.“ A části doktorů zvedli nájem skokově o 80 procent. Pokračuje tak praxe, která se rozběhla s příchodem Ptáčka a jeho koaliční party na radnici před třemi roky, kdy se komunální politici již nestarají o nic jiného, než o to, aby vytáhli z kapes daňových poplatníků další peníze navíc.
COVIDem vypnutou kulturu na Žižkově znovu zapnula Lenka Dusilová
Lenka Dusilová svým koncertem zahájila provoz Paláce Akropolis, který na dlouhé měsíce stejně jako další kulturní stánky v Praze 3 uzavřen kvůli pandemickým opatřením. První „reální“ diváci si k její hudbě užily vizuální show VJ Aeldryna.
Na poliklinice Olšanská vznikl spor mezi lékaři a radnicí o nájemné. U části hrozí, že zruší svou praxi
Okolo polikliniky Olšanská se rozhořel spor mezi částí lékařů, kteří zde mají ordinace a vedením žižkovské radnice, která je vlastníkem objektu. Důvodem bylo skokové zvýšení nájemného, které radnice „naordinovala“ doktorům během pandemické výluky. Ohrožení jsou především specializované ordinace lékařů před důchodem.
Neprodali jste mi stadion, kupte ode mě Viktorku, vyzval developer Louda žižkovskou radnici
Hra o obecní fotbalový stadion stojící na lukrativních pozemcích u Seifertovy ulice, kterou rozehrál developer Martin Louda poté, co majetkově vstoupil do fotbalového klubu Viktoria Žižkov, má další dějství. Podnikatel v realitách vyzval poté, co zastupitelstvo domítlo jeho poslední plán na převzetím majetkové kontroly nad obecním stadionem, žižkovskou radnici, aby od něj za 25 milionů korun koupila klub. Za Viktorku, který získal před osmnácti měsíci v dražbě za necelé dva miliony korun, chce od městské části 25 milionů.
Zastupitelstvo odmítlo závazek prodat stadion developerovi Loudovi, jím ovládaný fotbalový klub zase odmítá výhodný nájem
Ani koalice starosty Ptáčka se včera nedokázala shodnout na narychlo předloženém návrhu místostarosty Materny (TOP 09), který zavazoval radnici, aby podnikla kroky k vyvedení stadionu na lukrativních pozemcích v blízkosti centra z majetku obce na fotbalový klub Viktoria Žižkov.
Koalice zaskočila zastupitele narychlo předloženým plánem prodeje městského stadionu developerovi Loudovi
Situace, která dnes nastala na jednání zastupitelstva, nemá v historii městské části obdoby. „Žižkovský parlament“ se sešel v 15.00 hodin a v 15.19 překvapeným zastupitelům na stole přistál návrh dohody mezi vedením radnice a Viktorií Žižkov, který by vedl k prodeji obecního stadionu se souvisejícími lukrativními pozemky nedaleko centra fotbalovému klubu, který loni koupil developer Martin Louda poté, co se společníky ovládl sousední Dům odborových svazů a další nemovitosti v okolí.
Žižkovský tunel slaví sedmdesátku
Ikonická stavba Prahy 3 žižkovský tunel spojující čtvrť oslavil 21, dubna kulaté výročí. Pěší spojnice s Karlínem pod Vítkovským vrchem, kterou prochází také cyklostezka A253, byla otevřena 21. dubna 1951. Po slavnostním dokončení jej však stavebníci ještě další dva roky dokončovali.
Kauza Štrébl: Respirátory a roušky „pirátským“ městům a krajům dodávají firmy místostarostovy matky a devětaosmdesátileté babičky
Koronavirový obrat „rodinného byznysu,“ který se točí v rámci veřejných zakázek kolem žižkovského místostarosty za Piráty Štěpána Štrébla je daleko rozsáhlejší, než zatím informovaly sdělovací prostředky, které se zaměřily na firmu Strebl, s.r.o., vlastněnou tímto komunálním politikem. Další desítky milionů korun z veřejných rozpočtů za respirátory, roušky a další zdravotnický materiál, který dováží převážně z Číny, však inkasují další dvě firmy vedené na Štréblovu jedenasedmdesátiletou matku a devětaosmdesátiletou babičku. Veřejné zakázky dostávají od Hlavního města Prahy, v jehož čele strojí Štréblův stranický kolega Zdeněk Hřib, a také ze západočeské „bašty Pirátů“ Mariánských Lázní. Mezi dobré zákazníky firem, ovládaných politikovými nejbližšími příbuznými, patří také kraje, kde se Piráti podílejí na vládě - Středočeský, Jihomoravský, Karlovarský, Plzeňský a Královohradecký a Liberecký.